Jdi na obsah Jdi na menu
 


Video SU-30

22. 6. 2010

Příspěvek zaslal pilot Honza:

Vojenská stíhačka 21. století SU-30. Toto video zobrazuje let ruského bojového letadla SU 30 MK. Ruské letectvo má k dispozici zřejmě nejlepší bojový letoun na světě!

VIDEO ZDE

- vektorovaný tah a řízení křídly Canards (malá křídla Canards jsou v úrovni trupu před hlavními křídly)

- kouřová stopa ukazuje skutečný let, který je občas v obráceném směru

- letadlo může z vysoké rychlosti zastavit na místě během několika vteřin, má možnost klesat zadní částí dolů, bez zastavení

- letadlo může obnovit let z plochého otáčení do jedné minuty.

Dle dostupných informací nemá tyto manévrovací schopnosti v dnešní době žádné jiné letadlo na světě. Toto letadlo je z výše uvedených důvodů ve středu zájmu vojenských kruhů na celém světě, včetně USA a NATO. Zatím se neví, které státy budou tato letadla vlastnit, ale západní státy doufají, že to nebude Čína.

Obrazek

Hodnocení Vavrince Livermora (USA) z Národní laboratoře: "Kolegové pracovali na vývoji zcela nového letadla s kontrolou ovládání stability letu po mnoho let. Křídla Canards a vektorový tah byl také zařazen do vývoje na zlepšení letových vlastností. Žádná současná ani vyvíjená generace našich letadel nemá tyto letové schopnosti. Nemůže se rovnat tomuto ruskému letadlu, které již nyní létá. Zbankrotovaná ruská letecká výroba nějakým záhadným způsobem předběhla náš složitý, politicky ovlivňovaný letecký průmysl. Již nyní výrazně předběhla náš výzkum, který se snaží vyvinout letoun pro nový způsob vzdušného boje z blízka."