Jdi na obsah Jdi na menu
 


Buttercup pro malé piloty

4. 8. 2008

Autor: Petr

Den první.

"V pátek jsem vytisknul plánek z internetu (pozn. redakce: zdroj na www.rcweb.cz/aktual/buttercup.htm ), říznul nosník nalepil ho na eps desku, ohnul druhou desku, slepil, zatížil. Říznul jsem bočnici, polepil proužek okolo, nařezal přepážky, zalepil až to po 1/2h uschlo dolepil jsem ještě motorové lože a lože serv a bovdeny, a slepil druhou bočnici. Včera jsem v odpoledním klidu přilepil VOP a SOP, přišrouboval serva a zalepil poutací kolíky, polepil papírem spoj křídla…

Dneska motor, regl, díru na baterky, táhla a můžu jít litat. Až jsem se divil, jak rychle to jde stavět.... Nejvíce času samozřejmě opět zabere ládování. Koupil jsem asi dobrou věc, vypadá to jako lepící páska z padákového hedvábi. Pokud to bude mit dobré lepidlo, tak to bude super pant.

              Obrazek

Den druhý.

Jo, éro se jmenuje Buttercup, a snad se to tak i píše. Snad bude hodné a kluci si s ním konečně sami zalítají.... Jinak budu muset postavit nějakou ušatou příšeru. Pokud nepoletí samo, říznu tomu křidélka a přidam třeti servo. A budu dělat dlooouhé nožove lety :-). Tak hotovo, vlastně téměř... Letová hmotnost 178g . Ještě to neni namalované. Ale vzhledem k tomu, že to budu dělat fixama, tak se to už moc nezvedne. Motor lehce menši než v Messengerovi, ale jenom převinutý s původním magnetem, vrtule 7/3,5.... tah snad dostatečný. Ještě musím upevnit konec antény a je to kompletní. Testovaci let snad provedu zítra, doufám že mi vyjde počasí.

               Obrazek

Dost mě nadchla rychlost stavby... za 3-4dny hotovo.... už mám vyhlídnutou další předlohu. Sonerai..... americký pylonový speciál...obdélníková křídla, středoplošník, nic složitého, pokud do toho dám neodymový motor, tak můžu vesele akrobatit a konečně budu mít éro na křidélka, myslím, že se v pohodě vejdu pod 200g.Tak jsem nevydržel do zítřka a teď večer jsem se vyberlil na sousedovic louku a hodil... létí to... a dá se s tím přistat do ruky..... Sice budu muset ještě vyosit motor dolů, bo se to fest vzpíná a lehce dotrimrovat, ale letí to super, je to hodné a reaguje to přiměřeně... Myslím, že si kluci i zalítají bez nervů, že to neuřidí.

Den třetí.

Tak jsem měl dneska adrenalínové poletování. Zkusil jsem to hodit ze zahrady (od zaparkovaného auta), sice jsem neměl odvahu dát hned plný plyn, ale éro to krásně pomalu ustoupalo nad sousedovic barákem a pak už to šlo dobře - průlety nad plotem a pod dráty, oblíbené průlety kolem antény...... První přistání jsem to musel lehce přitlacit k zemi, bo auto se blížilo dost rychle. Druhé přistání bylo na přistávací keř těsně za plotem. Prostě dokonalá spokojenost.

                Obrazek

Čau Petr.