Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nová letištní plocha

20. 7. 2009

Autor Milan

Již od jara letošního roku s několika kolegy modeláři a především s Michalem usilovně pracujeme na "výstavbě" našeho vlastního plnohodnotného modelářského letiště. Leží na levé straně od silnice spojující Černolice (příjezd směrem od Všenor) a Řitku. Jeho GPS je 49°54'26.317"N, 14°18'2.689"E. Čistá přistávací plocha má velikost 200 x 40 metrů.

Obrazek

Na tomto snímku je ještě vidět 13 kubíků nerozhrnuté zeminy určené na zarovnání nerovností "ranveje" (předchozích 11 kubíků již bylo rozhrnuto :-). Toto je stav nyní:

Obrazek

Současný detail ranveje:

Obrazek

Plocha je nyní pěkně rovná, čerstvě dosetá travním semenem, čeká na uválcování a prorůst původním travním porostem. Pokud bude počasí přát, koncem srpna bude plocha téměř perfektní.

Zpočátku bylo třeba provést řadu prací, jako zorání, uvláčení, uválcování a osetí travním semenem, pak další uválcování. Půl dne jsme rovněž strávili sběrem kamenů. Plochu průběžně necháváme sekat. Zpevnili jsme příjezd zdusaným štěrkem a postavili u něj závoru se zámkem, aby nám na plochu nejezdili motorkáři. Zbudovali jsme rovněž ochranný plůtek pro diváky. Zakoupili jsme a průběžně aplikujeme odpuzující prostředek proti divokým prasatům. Poslední investici jsme provedli do navezení zeminy dvěma náklaďáky. Kvalitní zeminu bylo pochopitelně třeba poté rozhrnout a zarovnat, osít a znovu uválcovat. Suma sumárum to vše stálo 30.000,- Kč. S majitelem pozemku máme uzavřenou smlouvu na dobu neurčitou s ročním pronájmem v hodnotě 6.000,- Kč.

Letiště nabízíme ke společnému užívání dalším kamarádům modelářům, předpokládáme roční účastnický poplatek 1.500,- až 2.000,- Kč na osobu + případnou manuální pomoc při občasné brigádě. V případě vašeho zájmu pište na email pulda@winkhaus.cz nebo volejte Milanovi na 736 630 950 nebo Michalovi na 603 454 754.

Závěrem pár fotek z letošního polítání na novém letišti:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek