Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství ČR maket - Třebíč 6.-7.6.2009

24. 6. 2009

Autor: David

O víkendu se uskutečnilo MČR  v Třebíči - organizátoři letos upustili do využití areálu Modelcity ve Znojmě a soutěž probíhala na jejich domácím letišti - mimochodem dle všech se jedná o jedno z nejlepších modelářských letišť - opravdu velká a výborně připravená travnatá dráha umožňující létat do všech směrů. MČR se zúčastnilo jen 5 pilotů (bohužel řada dalších momentálně nemá k dispozici soutěžní stroj), souběžně probíhala soutěž polomaket, která umožňuje startovat soutěžícím s maketou ze stavebnice či s modelem od jiného výrobce.

Obrazek Obrazek

Celkem tedy 10 maket na startu, počasí spíše horší, občas déšť, v neděli zase poměrně větrno. Organizátoři vše zvládli na výbornou, jakousi třešničkou na dortu bylo grilované sele a bečka piva od sponzorů. Celkově jsem s maketou P-26A obsadil 3. místo, podobně jako loni s jen malou ztrátou na 2. místo - letos necelé 4 body, každopádně spokojenost. Kromě soutěžních letů jsem i trénovat na blížící se ME v Norsku, na které jsem byl nominován a kterého se díky přispění společnosti WINKHAUS na přelomu července a srpna zúčastním.

Obrazek

Pořadí: 1. Fencl, 2. Tax, 3. Kopal, 4. Vodešil, 5. Dvořáček ml. Momentálně mě čeká rozborka celého éra, vylepšení či oprava některých detailů, úprava na podvozku (přistání mě stále trápí.....maketa velmi ochotně po dotyku se zemí odskočí), a pak již samotné přípravy na cestu - odjezd naplánován na 23.7.

Z Třebíče David

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek